لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


نرم افزار آوا

PFF-Rhs کاتالوگ دستگاه

رفتار های بد استفاده کردن از صدا

رفتارهایی که تحت عنوان بد استفاده کردن از صدا هستند ، شدید تر از موارد نادرست استفاده کردن از صدا بوده و احتمال بیشتری وجود دارد که به مخاط حنجره آسیب وارد نمایند . فهرستی از این رفتارها در زیر آورده شده است :

1. بلندی بیش از حد و مستمر : در این طبقه افرادی قرار دارند می گیرند که به شکل هادتی بلند صحبت می کنند ، افرادی که زمان زیادی را صرف صحبت کردن در محیط های پر سرو صدا می کنند ، معلمانی که از صدای خود برای جلب توجه ، ایجاد نظم استفاده می کنند ، مربیان ورزشی ، سرپرستان و رهبران گروه ها ، وزیر ان ، خوانندگان آموزش ندیده و هنرپیشگان و گویندگانی که کارشان نیازمند استفاده از صدای بلند می باشد .

2. کاربرد پرتقلا و پیش از حد از صدا در خلال سوزش ، تورم ، التهاب یا سایر تغییرات بافتی حنجره : مانند عفونت ، واکنش های آلرژیک ، ریفلاکس اسید معده ، سینوزیت ، خشکی بیش از حد ، مصرف مزمن از داروها ، مصرف بیش از حد الکل و ... . اگر هر نوع بد استفاده کردن از صوت همزمان با شرایط فوق باشد ، تاثیرات آن قوی تر و مخرب تر است .

3. صاف کردن بیش از حد گلو و سرفه

4. جیغ زدن

5. طرفداری از ورزش و فعالیت عای بدنی ( در قالب تماشاگر یا ورزشکاران ) ( آوا )


آدرس مطب : اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303
تلفن : 32202074 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیآدرس مطبسوالات پزشکیگفتار درمانی آواگفتار درمانی برای چه کسیفیلم استروبوسکوپی حنجرهاختلال بلعگفتاردرمانی برای همهنوروفیدبک چیست؟رشد طبیعی گفتار وزبانناروانی طبیعیاختلالات صوت و صداتاخیر در رشد گفتار و زبانآفازیلکنت زبانصوت درمانینارساخوانی را بشناسیممشکلات تولید یا تلفظ صداکاردرمان چه می کند؟مجموعه سی دی کودک نابغهفرهنگ مصور گویاهمخوانهانرم افزار تخصصی آواسایتهای دیگرمطالب و مقالاتپیامهای کاربراناختلال بلع در پارکینسون