لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


نرم افزار آوا

PFF-Rhs کاتالوگ دستگاه

به چه دلایلی رشد گفتار و زبان تاخیر می افتد ؟

دلایل زیادی برای تاخیر در رشد زبان وگفتار وجود دارد . بسیاری از این تاخیر ها بطور طبیعی در رشد کودک وجود دارد . ضایعات دهانی مثل مشکلاتی در زبان و بند زیر زبان ، به ندرت یا هرگز باعث تاخیر در گفتار وزبان نمی شوند .

مشکلات شنوایی در ارتباط با تاخیر گفتار شایعتر هستند . بطوریکه بررسی شنوایی کودک توسط یک متخصص شنوایی شناسی ضروری به نظر می رسد . اگر کودکی مشکل شنوایی دارد ، ممکن است در درک ، تقلید و استفاده از زبان نیز مشکل داشته باشد . بسیاری ازکودکان دارای تاخیر گفتار وزبان ، مشکلات دهانی حرکتی دارند ، بذین معنا که کودک به دلیل اینکه به قسمتی از مغزش که مسئول تولید گفتار می باشد ، صدمه رسیده است لذا کودک در حین تولید صداهای گفتاری ، در استفاده از زبان ، لبها و فک با مشکل مواجه می شوند .


آدرس مطب : اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303
تلفن : 32202074 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیآدرس مطبسوالات پزشکیگفتار درمانی آواگفتار درمانی برای چه کسیفیلم استروبوسکوپی حنجرهاختلال بلعگفتاردرمانی برای همهنوروفیدبک چیست؟رشد طبیعی گفتار وزبانناروانی طبیعیاختلالات صوت و صداتاخیر در رشد گفتار و زبانآفازیلکنت زبانصوت درمانینارساخوانی را بشناسیممشکلات تولید یا تلفظ صداکاردرمان چه می کند؟مجموعه سی دی کودک نابغهفرهنگ مصور گویاهمخوانهانرم افزار تخصصی آواسایتهای دیگرمطالب و مقالاتپیامهای کاربراناختلال بلع در پارکینسون