لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


نرم افزار آوا

PFF-Rhs کاتالوگ دستگاه

توصیه هایی به استفاده کننده گان از صوت حرفه ای

بهتر است این افراد در طول پرواز ، مقدار زیادی آب یا چای کم رنگ به صورت جرعه جرعه مصرف کنند . همچنین نوشیدن آب گرم با مقدار اندکی لیمو یا عسل ، مناسب به نظر میرسد . استفاده از قرصهای جویدنی حاوی گلیسرین در مرطوب نگه داشتن دهان موثرند زیرا جریان بزاق را تحریک میکنند .
اگر نوشیدنیهای گرم مصرف میکنید ، استنشاق بخار آن مفید است . رطوبت انباشته شده به صورت بخار میتواند به مرطوب کردن دستگاه تنفسی فوقانی خشک شده کمک کند .از سفر کردن در حال سرما خوردگی باید اجتناب کنید . از مصرف آنتی هیستامینها باید اجتناب کنید و یا حتی المقدور آنها را با نوشیدن مایعات زیاد میل کنید زیرا این داروها مخاط را خشک میکنند . اسپرهای استنشاقی کورتیکواستروئیدها ، گاهی اوقات برای خشونت صدا مفید میباشند .

توصیه های صوتی به بیماران مبتلا به برگشت اسید معده به مری ( ایجاد زخم بر روی تارهای صوتی )
یکی از موارد بد استفاده کردن از تارهای صوتی ، زخم تماس است که میتواند در اثر برگشت اسید معده باشد . برگشت گوارشی به هنگام خواب ، میتواند باعث تراوش اسید به حنجره و در نتیجه بروز التهاب و زخم شود .این افراد از ترش کردن شکایت میکنند و اظهار میکنند که صبحها مزه تلخی در دهان خود احساس میکنند . لذا ابتدا این افراد باید با یک متخص گوارش مشورت کنند و در صورت لزوم از آنتی اسیدهای مناسب استفاده نمایند و سپس برای درمان گرفتگی صوت به آسیب شناس گفتار و زبان مراجعه نمایند .


آدرس مطب : اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303
تلفن : 32202074 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیآدرس مطبسوالات پزشکیگفتار درمانی آواگفتار درمانی برای چه کسیفیلم استروبوسکوپی حنجرهاختلال بلعگفتاردرمانی برای همهنوروفیدبک چیست؟رشد طبیعی گفتار وزبانناروانی طبیعیاختلالات صوت و صداتاخیر در رشد گفتار و زبانآفازیلکنت زبانصوت درمانینارساخوانی را بشناسیممشکلات تولید یا تلفظ صداکاردرمان چه می کند؟مجموعه سی دی کودک نابغهفرهنگ مصور گویاهمخوانهانرم افزار تخصصی آواسایتهای دیگرمطالب و مقالاتپیامهای کاربراناختلال بلع در پارکینسون