لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


نرم افزار آوا

PFF-Rhs کاتالوگ دستگاه

فن بیان ، راهی برای پیشرفت در مشاغل

جهان ، زندگی و حـیـات آدمی عـرصه ارتـباطات اجتـماعی است و در عرصه ارتباطات انسانی، گفتار و سخن،برجسته ترین عملکرد انسان است که آدمی را از دیگـر مـوجودات زنـده متـمایـز میکـنـد.ارتباط گفتاری، مهمترین رفتار انسان و تاثیر متـقـابل اجـتـماعی است. انسان تنها موجودی است که ارتباط خود را از طریـق گفتاروسخن محـقـق میسـازد.

«گوش دادن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن» از عناصر اصلی ارتباط انسانی به شـمار میرود و بر اساس نـتایج یک تحقـیق علمی، گـوش دادن 42درصد، سخـن گفتن 32 درصد، خواندن و مطالعه 15 درصد و نوشتن 11 درصد این مهارتها را در برمیگیرند. آن گـونه که نتیجه این پژوهـش نشان میدهـد 74 درصـد این مهارتها به گـفتن و شنیدن اختصاص مییابد و خواندن و نوشـتن با وجود بــار عـلمی، تنها 26 درصد را به خود اخـتصاص داده است.

کلام موهـبتی آسمـانـی است که ازطرف خداوند به انسان عطاشده و همین موهبت سبب برتری آدمی است.

جنس صدا و تُنالیته و دیگر ویژگیهای صدا،ژنتیک و خدادادی است اما چگونه سخن گفتن، آشنایی با فن بیان و آیین سخنوری؛ ژنتیک و غـریزی نـیست بلکه مهارت و توانایی است که در جریان آموزش، تمرین و کسب تجربه حاصل میشـود و ارتقا می یابد که این آمـوزش بـهـتر اسـت مانند دیگر عـلوم از همان دوران نـوجوانی وجوانی آغاز شود.

بسته های آموزشی فن بیان و سخنوری گزینه های مناسبی جهت آموزش و تقویت مهارتهای ارتباط کلامی و غیر کلامی می باشند.


آدرس مطب : اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303
تلفن : 32202074 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیآدرس مطبسوالات پزشکیگفتار درمانی آواگفتار درمانی برای چه کسیفیلم استروبوسکوپی حنجرهاختلال بلعگفتاردرمانی برای همهنوروفیدبک چیست؟رشد طبیعی گفتار وزبانناروانی طبیعیاختلالات صوت و صداتاخیر در رشد گفتار و زبانآفازیلکنت زبانصوت درمانینارساخوانی را بشناسیممشکلات تولید یا تلفظ صداکاردرمان چه می کند؟مجموعه سی دی کودک نابغهفرهنگ مصور گویاهمخوانهانرم افزار تخصصی آواسایتهای دیگرمطالب و مقالاتپیامهای کاربراناختلال بلع در پارکینسون